28 Ağustos 2016 Pazar

BBC, 7 Agatha Christie eserini dizi yapmaya yeşil ışık yaktı.

Agatha Christie eserlerinin TV hakkını satın alan BBC, kısa süre sonra harekete geçmiş ve karşımıza ilk olarak sonucundan çok da memnun kalmadığı mini dizi Partners in Crime’ı getirmişti. Ardından da kanalda Agatha Christie’nin en çok satan ve kült olmuş eseri 10 Küçük Zenci’nin mini dizi uyarlaması And Then There Were None yayınlanmıştı.
İkinci diziden ve aldığı tepkilerden oldukça memnun kalan BBC, bir sonraki projesini Christie’nin yazdığı kısa hikayelerden birisi olan ‘The Witness for the Prosecution’ olarak açıklamıştı. İşte bugün gelen açıklamaya göre kanal dört yıl içerisinde yedi Agatha Christie eserinin daha dizi olarak yayınlanmasına karar verdi.
Haberle birlikte bu yedi eserin üçü de açıklandı: Ordeal by Innocence (Şahidin Gözleri), The ABC Murders (Cinayet Alfabesi) ve Death Comes As The End (Ölüm Sonunda Geldi). Bunlardan uyarlanacak olan ilk eser Ordeal by Innocence olacak, hatta diziyi And Then There Were None’ı kanala hazırlayan, şimdilerde de The Witness for the Prosecution ile uğraşan Sarah Phelps kaleme alacak.
Cinayet Alfabesi, Christie’nin yarattığı ünlü dedektif Hercule Poirot’ya ait bir roman. Ölüm Sonunda Geldi Eski Mısır’da geçen bir dizi cinayet üzerine kuruluyken, Şahidin Gözleri de yine Agatha’nın Marple veya Poirot’suna ait olmayan bağımsız bir polisiye roman.
Not: FOX şirketi de yakın gelecekte vizyona girmek üzere The Witness for the Prosecution hikayesinin ve sevgili Christie’nin bir diğer kült olmuş kitabı Doğu Ekspresinde Cinayet‘in filmlerini hazırlıyor. Hatta The Witness for the Prosecution’ın başrolünde ve yönetmenliğindeBen Affleck yer alacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder