4 Ağustos 2011 Perşembe

e2'de 2011-2012 Sezonu

Yeni Sezon
Yeni Sezon

Not: Bu yazı aslında benim 22dakika.org için yazdığım bir yazı ama burada da yayınlamak istedim.

Daha önce şu yazıda Cnbc-e kanalının 2011-2012 sezonundaki dizi projelerinden bahsetmiştim. Şimdi de kardeş kanal e2'nin bu sezonki programından bahsedeyim dedim. Buna göre:
1) Treme
\
e2'nin yeni dizisi Treme, HBO ailesinin dizilerinden birisi. Dizi, Amerika'yı derinden etkileyen Katrina Kasırgası'ndan 3 ay sonra hayatlarını yeniden kurmaya çalışan New Orleans'lı ailelerin başından geçenleri anlatıyor. Daha önce şu yazıda ve bu podcast'te de Treme dizisinden bahsedilmiş. Ayrıca dizinin yakın zamanda 3. sezon için onay aldığını da belirtmekte fayda var.


2) The No. 1 Ladies' Detective Agency
\
Bu dizi de yeni bir e2 dizisi ve aynı zamanda Treme gibi yine bir HBO dizisi. HBO'nun 2008-2009 dolaylarında 1 sezon-7 bölüm olarak yayınladığı dizinin 2 tane filminin de çekileceği haberi daha önce sitede kendine yer bulmuştu. Bu haber HBO'nun bu sezonki program haberinde de yeniden dile gelmiş. Dizi, Güney Afrika ülkesi Botswana'nın tek kadın dedektifi Mma Ramotswe'nın başından geçenleri anlatıyor.


3) Come Fly With Me
\
e2'nin yeni dizisi bu sefer İngilizlerden. BBC One kanalının belgesel komedi türündeki dizisinde hava alanı yaşantısı konu ediliyor. 50'ye yakın karakterle bu yaşantı tiye alınmaya çalışılmış. Dizinin hali hazırda 6 bölümlük 1. sezonu var; ama kanal tarafından 2. sezonu da sipariş edilmiş.


4) Mongrels
\
İngilizler ve BBC'den başlamışken aynen devam edelim. e2'nin bir diğer yeni dizisi de BBC Three kanalında yayınlanan bir komedi dizisi. South Park için yetişkinlere özel çizgi dizi deniliyorsa, Mongrels için de yetişkinlere hitap eden kukla dizisi denilebilir. Metroseksüel tilki Nelson ve arkadaşlarının hayatı anlamaya çalışmalarına yönelik olan dizinin 9 bölümlük 1. sezonu mevcut. Bunun yanında 2. sezon siparişini de almış.


Yukarıdaki 4 dizinin yanı sıra eskiden yayınlanıp da yeni sezonda yayınlanacak diziler de mevcut kanalın yeni sezonki programında. Buna göre:
  • 3 Ekim 2011'de 3. sezonu ile HBO'da yayınlanacak olan Hung 3. sezonuyla,
  • 3. sezonu ile final yapacak olan HBO dizisiEastbound&Down son sezonuyla,
  • 10 Ekim 2011 tarihinde yeni sezona başlayacak bir başka HBO dizisiBored To Death 3. sezonuyla,
  • 2. sezonu 2 Ekim 2011 tarihinde yayınlanacak olan HBO dizisi How To Make It America 2. sezonuyla,
  • Oldukça yakın bir zamanda 4. sezonu başlayan Breaking Bad yeni sezonuyla,
  • Yeni sezon tanıtım filmleriyle 6. sezon için izleyenleri heyecanlandıranDexter 6. sezonuyla,
  • Özellikle Spartacus'u yayınlamasıyla öne çıkan Starz'ın Party Down dizisi 2. sezonu ile,
  • FX dizisi It is Always Sunny In Philedelphia da yeni sezonda e2 kanalında olacak.

HBO'nun normalde 4 olan dizi sayısı bu sene 6'ya çıkarak kanaldaki etkisini artırmış. Kendi adıma hoşuma da giden bir detay olarak görüyorum. e2 için de yeni sezondaki durum böyle. Bakalım kardeş kanal e2 için bu sezon nasıl geçecek?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder