12 Mayıs 2012 Cumartesi

En Sevilesi mi En Nefret Edilesi mi?


Yabancı dizilerle ilgili önde gelen haber kaynaklarından biri olan TVLine, yakın zaman içinde derleme bir haber yayınladı. Dizi karakterleri üzerine olan derleme, dizilerde yer alan ve izleyicilerden "güçlü" tepkiler alan, ya sevilesi ya da nefret edilesi olarak görülen 21 karakter üzerine kurulu. Ben de bu isimleri bir arada bir bildiride toplayayım dedim.

21) Rick Grimes
AMC dizisi The Walking Dead'in ana karakteri ve hayatta kalanların lideri konumunda olan Rick, Andrew Lincoln tarafından canlandırılıyor.


20) Tara Thornton
HBO dizisi True Blood'ın başı beladan kurtulmayan karakteri Tara, Rutina Wesley tarafından canlandırılıyor.


19) Jenna Maroney
NBC dizisi 30 Rock'ta Tina Fey'in canlandırdığı Liz Lemon karakterinin en yakın arkadaşı olan Jenna, Jane Krakowski tarafından canlandırılıyor.


18) Castiel
The CW dizisi Supernatural'ın meleklerinden biri olan Castiel, Misha Collinstarafından canlandırılıyor.


17) Karen Cartwright
NBC'nin bu dönem başlayan dizilerinden Smash'te Marilyn Monroe karakterini bir müzikalde oynamak için uğraş veren Karen karakteri, Katharine McPheetarafından canlandırılıyor.


16) Amanda Clarke
ABC'nin bu sezonki yeni dizilerinden olan Revenge'te ana karakter Emily'nin geçmişinin önemli bir parçası olarak izlediğimiz Amanda, Margarita Levievatarafından canlandırılıyor.


15) Chris Traeger
NBC yapımı Parks and Recreation'ın normalin üstünde bir pozitifliğe ve sağlıklı yaşam takıntısına sahip karakteri Chris, Rob Lowe tarafından canlandırılıyor.


14) Robert California
NBC'nin 8 sezonluk dizisi The Office'in yeni CEO'su Robert, James Spadertarafından canlandırılıyor.


13) Adrianna Tate-Duncan
The CW'nun gençlik dizilerinden 90210'daki sorunlu gençlerden biri olan Adrianna, Jessica Lowndes tarafından canlandırılıyor.


12) Jessica "Jess" Day
FOX'un bu sezonki yeni dizilerinden New Girl'de tuhaf davranışlarıyla dikkati çeken biri olan Jess, Zooey Deschanel tarafından canlandırılıyor.


11) Betty Francis
AMC yapımı Mad Men'de Don Draper'ın karısı olan Betty, January Jonestarafından canlandırılıyor.


10) Sutton Mercer
ABC Family dizisi The Lying Game'deki ikizlerden zengin aile tarafından evlat edinileni olan Sutton'ı Alexandra Chando canlandırıyor.


9) Winona Hawkins
FX yapımı Justified'ın ana karakteri Raylan Givens'ın eski eşi-yeni sevgilisi olan Winona, Natalie Zea tarafından canlandırılıyor.


8) Ted Mosby
CBS komedisi How I Met Your Mother'ın çocuklarına anneleriyle tanışma hikayesi anlatmakla bitiremeyen karakteri Ted, Josh Radnor tarafından canlandırılıyor.


7) Alex Kerkovich
Halen 2. sezonu yayınlanan ABC yapımı Happy Endings'te ana karakterlerden Dave'i evliliklerine ramak kala, mihrapta terk eden Alex, Elisha Cuthberttarafından canlandırılıyor.


6) Owen Hunt
ABC'nin sevilen medikal dizisi Grey's Anatomy'deki cerrahi şeflerinden biri olan Owen, Kevin McKidd tarafından canlandırılıyor.


5) Dan Humphrey
The CW'nin gençlik dizilerinden Gossip Girl'de her haliyle Brooklyn bölgesine aitken biriyken Manhattan'ın sosyetesinin içine giren ve hayatı değişen biri olarak yer alan Dan, Penn Badgley tarafından canlandırılıyor.


4) Blaine Anderson
FOX dizisi Glee'nin kadrosuna sonradan katılan, gay öğrencilerden ve glee club üyelerinden biri olan Blaine, Darren Criss tarafından canlandırılıyor.


3) Amy Jellicoe
HBO'nn yeni dizilerden Enlightened'ın gördüğü rehabilitasyon sonrası eski hayatına geri dönmeye çalışan karakteri olan Amy, Laura Dern tarafından canlandırılıyor.


2) Debra Morgan
Showtime dizisi Dexter'da polislik yapan, Dexter'ın kız kardeşi ve dizinin en ağzı bozuk karakteri olan karakteri Debra, Jennifer Carpenter tarafından canlandırılıyor. 


1) Pierce Hawthorne
NBC komedisi Community'nin yaşlı üyesi, Greendale Vakıf Koleji'ndeki toplulukta gençlere ayak uydurma çabasında olan karakteri Pierce, Chevy Chase tarafından canlandırılıyor.


Yazının orijinalini 22dakika.org için yazdım ama buraya da koyuyorum tabii ki :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder