2 Ağustos 2012 Perşembe

Dexter'da 7. Sezon


\

Bir süredir sürekli 
Dexter ile ilgili yeni videolar bizlerle buluşup duruyor. Yakın zaman içinde, bildiri halinde sitede yayınlanan ilk bölümün ilk 2 dakikası da bunun son örneği. Ancak, videoların yanında yeni sezonda neler olabileceği ile ilgili yazılı haberler de bizlere gelmekte. Bu nedenle, ben de dizinin 7. sezonunda neler olabileceğiyle ilgili yapılan açıklamalar üzerinden bir toparlama bildiri yapayım dedim. Temelinde yapımcılardan Sara Colleton'ın yaptığı bir röportajınolduğu yazı, epey uzun ve başta 6. sezon finalini izlememiş olanlar olmak üzere dizinin geleceğiyle ilgili yüksek miktarda ispiyon içermektedir. Sonra uyarmadı demeyin. :)

\


1) Yeni Karakterler:
Zaman zaman açıklanan kadro haberlerine göre birçok yeni karakter diziye katılmış durumda. Öncelikle bunları canlandıracak isimleri sıralarsak: Yvonne StrahovskiRay StevensonJason GedrickKatia WinterCalista Flockhart,Matt GeraldSavannah PaigeNicolas VigneauKathrin Middleton ve Lauren Mayhew. Bu isimler içinde konuk oyuncu olarak yer alacak olanlar olsa da sezonun birçok bölümünde hatta tamamında görünecek isimler de bulunuyor. Bunlar içinden karakterleriyle ilgili bilgi sahibi olduklarımıza bakarsak:
Ray Stevens ve Katia Winter
Ray Stevenson ve Katia Winter
Yeni sezonunun önemli karakterlerinden olan Isaac (Ray Stevenson), Miami'de gece kulüpleri işleten ve bir suç şebekesinin başında olan bir isim. Miami'ye bir polisi öldürmekle suçlanan ve ortadan kaybolan arkadaşının ardından gelen Isaac, arkadaşının başına neler geldiğini ve nasıl ortadan kaybolduğunu bulmak isteyen biri ve sezon içinde uzun süreli bir hikayesi var. Jason Kendrick'in oynadığı George karakteri onun kulüplerinin yöneticisi, Katia Winter'ın oynadığı karakter ise bir gece kulübünde (yüksek ihtimalle bahsi geçenlerden birinde) çalışan bir Rus striptizciyi canlandırıyor.
Chuck dizisindeki Sarah rolüyle tanınırlığı zirve yapan Yvonne Strahovski de Hannah McKay adında yine sezonun tüm bölümlerinde görünecek bir karakteri canlandırıyor. Yapımcının dediklerine göre, Hannah Florida'dan gelen ve kendisinden büyük bir adamla yollara düşmüş bir kadın.
\
İkili acımasızca ve zevk alarak cinayet işliyorlar ama yakalandıklarında Hannah erkek arkadaşı aleyhine şahitlik ediyor. Bu nedenle adama müebbet hapis cezası veriliyor, kadın da yeni bir hayata başlıyor. Yıllar sonra, karakterin bir şekilde yolu Dexter ile kesişmekte. Hannah göründüğünden karmaşık ve Dexter’ın karşılaştığı tüm kadınlardan çok farklı bir kadınmış. Ayrıca, yapımcı ikili arasında doğabilecek romantizm ile ilgili soruya da "Bir erkek ve kadın yan yana geldiğinde her zaman böylesi bir ihtimal vardır" diyerek kaçamak bir cevap vermiş.
7. sezonunun ilk bölümünde bizleri bekleyen bir şey de flashback (geriye dönüş). Yapılacak olan flashbackte Savannah Paige genç Debra, Nicolas Vigneau genç Dexter, Kathrin Middleton da Doris Morgan olarak karşımıza çıkacak.
2) Laguerta Sahnelere Dönüyor
\
Terfi aldığından beridir dizide kendine daha az yer bulan Maria LaGuerta (Lauren Vélez) bu sezon bir nevi geri dönüş yapıyor ya da en kötü ihtimalle artık kendine daha fazla yer buluyor. Nasıl mı? Dexter'ın yaptığı hata sayesinde.
Bildiğiniz gibi, Bay Harbor Kasabı davasında Dexter'ın katkılarıyla Çavuş Doakes'un katil olduğu düşünülmüştü ve onun ölümünden sonra dava da kapanmıştı. Bu sezon Dexter'ın bir suç mahallinde düşürdüğü kan örneklerinden biri geçmişe dönüşü sağlayacak. Kan örneğini bulan ve bununla daha önce sadece Bay Harbor Kasabı davasında karşılaşan LaGuerta, şüphelenmeye ve araştırmaya başlıyor.
Yakın arkadaşı Çavuş Doakes'un masumiyeti için başlarda sessiz olarak işleri yürüten Maria, zaman ilerledikçe Dexter'a daha da yaklaşmaya başlıyor ve sevilen seri katilin etrafındaki çember daha da daralmaya başlıyor.
3) Peki, Debra?
\
Yapımcının dediğine göre bu sezon pişmanlık, suçluluk ve utanç gibi Dexter'ın daha önce hiç hissetmediği duygular üzerine kurulu olacak. Debra açısından da işler bir bu kadar karışık. Dexter bu zamana kadar onun için hep biraz anlaşılmazdı ve o bunun sebebinin kendisi olduğunu düşünüyordu. Ama şimdi, Dexter’ın tüm bunları kendisini korumak için yaptığını öğrendi. Peki, bundan sonra ne yapacak? Sevmeye devam mı, yoksa soğuma mı olacak? Abisini polise teslim mi edecek? Yapımcının ağzından yazıya devam edersek:
"Debra şu anda cinayet biriminin şefi. Gördükleri adalet duygusunu ve sistemini gerçekten etkilemeli. Debra için gerçekten de oldukça zor bir yıl olacak. Onun abisiyle arasındaki ilişkisinin ne yönde ilerleyeceğini izlemek diziyi seven sevenler için oldukça büyüleyici olacak.
\
Debra gibi Dexter için de zor bir yıl olacak elbette. Onun dünyası da alt üst oluyor. Hiçbir zaman Debra’yı hayal kırıklığına uğratmak gibi bir duyguyla uğraşmamıştı. Bu sezon onun savunmasız yönünü de göreceğiz. En önemli sorunlarından biri de Debra'nın her an onu tutuklayabileceği gerçeği."
Sara Colleton, bu sezon Debra'nın Dexter ile ilgili "her şeyi" öğreneceğini ve sezon ilerledikçe hissettiği aşkta ne yönde bir değişim olacağını öğreneceğimizi de söylemiş ve şöyle devam etmiş:
\
"Debra abisinin gerçek kimliğini öğrenmenin yanında bu sayede babasının gerçekte nasıl biri olduğunu ve Dexter'ı eğitmek için neler yaptığını öğrenecek. Bu da onun hayatındaki başka bir dönüm noktası. Ama Debra'nın tıpkı Harry'nin ilk sezonda söylediğini 5. sezonda söylediği gibi 'Belki de ölmeyi hak eden insanlar vardır.' dediğini, aynı şekilde Dexter'ın 'Eğer birini sevebilecek olsam bu Deb olurdu.' dediğini de unutmamalıyız. Dexter, eğer Lumen gibi nasıl olduğunu bilen ve kabullenen birine sahip olabilirse bu bir çeşit rahatlamaya sebep olabilir, ama yeni sorumluluklar getireceği de aşikar."
\
Evet, yapımcıdan ve diğer kaynaklardan gelen yeni sezon haberleri bu şekilde. Dexter 7. sezonuyla 30 Eylül günü yeniden bizimle olacağını hatırlatmakta fayda var.
Kaynak: 22dakika.org - Yazı bana aittir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder