2 Ekim 2012 Salı

American Horror Story 2. Sezon Karakterleri


American Horror Story 2. Sezon
FX kanalının sevilen dizilerinden American Horror Story‘nin Asylum isimli 2. sezonu yaklaştıkça, hakkındaki haberlerin de ardı arkası kesilmiyor.  İşte, yakın zaman içinde yeni sezonda oynayacağı belli olan oyuncuların karakterleriyle ilgili bazı bilgiler de açığa çıkınca ben de onları ayrı bir bildiride toplayayım dedim.
Eğer siz de hangi oyuncu nasıl bir karakteri canlandıracakmış diyorsanız, buyurun yazının devamına. Yalnız, yazı haliyle ispiyon içeriyor, sonra uyarmadı demeyin! :)
         Dizinin 2. sezonunda da yer alacak ilk sezon oyuncuları.
        Onlara yakın zamanda Frances Conroy da dahil oldu.
Bunların hepsinden önce, daha önce dizinin 2. sezondaki hikayesinin bir akıl hastanesinde geçeceğinin açıklandığını hatırlatmakta var. Sonrasında yapılan açıklamalara göre, akıl hastanesindeki olayların çoğunlukla 1964 yılında geçeceği, Katolik Kilisesi tarafından yöneltildiği ve Massachusetts sınırlarındaki hastanenin adının “Briarcliff” olduğu da belli oldu.
Rahibe Judge, tesisin sadist rahibesi ve yöneticisi. “Yaptıklarından” zevk alan karakter yapımcı Murphy’nin demesine göre, Lange’in ilk sezondaki karakteri Constance’ın zıttı biri. Ayrıca Murphy “Bu sezon bir Jessica Lange şov olacak.” diye de eklemiş.
Doktor Thredson tesisin psikiyatristi. İş ahlakı ve yönetim biçimi bakımından Rahibe Judge’ınkinin tam tersi görüşlere sahip. Ayrıca, Judge’ınkilerin aksine ezber bozan tedavi yöntemlerine de var.
Karakterin adı Doktor Arden. Muhtemel bir Nazi olan Arden, dışarıdan bakıldığında zararsız görünse de aslında sezonun yeni korku örneğinin mimarı: The Raspers. Yani, Briarcliff’in hemen dışında bir yerlerde hastalar üzerinde yaptığı insanlık dışı deneyler sonucu ortaya çıkan, değişime uğramış varlıkların…
Rahibe Eunice, Rahibe Judge’tan sonra emir-komuta olarak 2. gelen kişi. Eunice biraz kalın kafalı görünse de aslında fazlasına sahip biri.
Monsenyör Timothy O’Hara, Judge’ın patronu ve belki de tesis sınırları içinde sevdiği tek insan. Aslında aşık olduğu kişi. O’Hara kendisini böylesi bir etkinin altında bulsa bile çok da  masum biri değilmiş. O da dindarlığı ve nezaketi altında kötü niyetler barındıran biri…
Oyunculuğa girişini bu rolle yapan Maroon 5 solisti Adam Levine‘in karakterinin adı Leo. Leo’nun diğer karakterlerden en önemli farkı Briarcliff’i günümüzde ziyaret ediyor olması. Ama “balayı” için. Çünkü o, “Aşıklar” olarak adlandırılmış bir çiftin üyesi. Karakterle ilgili, “Eğer geçen sezon lastikten yapılma siyah kostüm giymiş adamı zorlu bir rakip/düşman olarak görüyorsanız, dikkati Leo’nun üzerinde olan Büyük Kötü’yü bekleyin.” denmiş. Yani, romantik balayı olayı biraz tehlikedeymiş…
Tatum’un karakteri Teresa da Levine’in oynadığı karakterin eşi. “Aşıklar” olarak adlandırılan ve balayına gelmiş çiftin öteki üyesi… 
Resimde alıkonulmuş olarak görünen Kit, karısını öldürmekten dolayı tesisi boylamış, en yeni hasta. Karısının “insan olmayan” canlılar tarafından öldürüldüğünü savunan Kit de Rahibe Judge’ın acımazsız yöntemlerinden nasibini alan biri. Ama, Murphy kendisi için “bu yılki şovun kahramanı olacak.” ifadesini de kullanmış. Britne Oldford da kaç bölüm olduğu belli olmamakla birlikte Kit’in eşi Alma’yı canlandıracak.
Lezbiyen bir gazeteci hasta. Sezgileri kuvvetli biri olan Lana, Briarcliff’te aslında neler olduğunu ortaya çıkartmaya az kala kız arkadaşı tarafından akıl hastanesine yatırılmış. 
Akıl hastanesinin erkek delisi müdavimi. Seksi çok seven ve kocası tarafından hastaneye tıkılan Shelley, hakkında az şey bilinen, deliliğin ve eğlencenin bir arada olduğu biri.
Acımasız, sert, oldukça seksi, tehlikeli, yabani bir seks bombası karakter olan Grace, Jessica Lange’in karakterinin rakibi olarak karşımıza çıkacakmış.
Geçen sezon The Secret Circle‘da karşımıza çıkan Zylka, Daniel adlı “sağır dilsiz ama dünyanın da en güzel adamı” rolünü oynayacak.
Frances Conroy da ilk sezonun bir başka döneni. Karakterinin nasıl bir özelliği olduğu halen belli değil, zira kendisi şu zamana kadar açıklananların en yenisi. Yine kesin olmamakla birlikte, kalıcı olarak değil konuk olarak diziye katılacakmış. Murphy, karakterlerin iyiler ve kötüler olarak ayrıldığı sezonda, kendisinin “melek gibi” bir karakteri canlandıracağını açıklamış.
14) Mark Consuelos dizide Spivey adlı bir hastayı, Blake Sheldon “uzunlar, inceler, bir de psikopatlar” denilebilecek ikizleri, Clea DuVall ve Franka Potente de kim ve kaç bölümlük olduğu belli olmayan rollere sahipler.
Kaynak: 22dakika.org - Yazı bana ait.

2 yorum:

 1. Bütün sevdiğim oyuncuları toplayıp yeni bir sezon hazırlamışlar. Ama yine de benim en çok merak ettiğim, Adam Levine'in nasıl bir performans sergileyeceği. Ellerine sağlık Aytaç.

  -hsparks-

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kadro mükemmel, fragmanları ilgi çekici, konu desen ondan da güzel şeyler çıkabilir. Benim de en merak ettiğim onunki. İzlemesi zevkli olacak gibi bu sezon...

   Sil