1 Ekim 2012 Pazartesi

Eylül Ayında Gelen İptal-Devam Haberleri


İptal DevamEylül ayının gelmesi ve bitmesiyle birlikte artık Amerika’da da sonbahar-kış dizi sezonu resmen açılmış oldu. Sezon dizileri ardı ardına yayınlanmaya başlarken yaz sezonunda, özellikle de  kablolu kanallarda yayınlanan dizilerin gelecekleriyle ilgili haberler de gelmeye devam etti. Bu yüzden ben de Eylül ayında gelen haberleri bir toparlayayım dedim. Buna göre:


Temmuz başında İngiltere, Ağustos sonunda da Amerika’da yayınlanan 2. sezon finaliyle ekranlara ara veren Showtime-BBC2ortak yapımı Episodes, 3. sezonu için de yayıncı kanallarındanonayını aldı. Dizinin yayınlanacak yeni sezonu, 2. sezon gibi 9 bölümden oluşacak.


13 Ağustos, yani The Closer‘ın 7 sezonluk yayın hayatını yaptığı finalle bitirdiği gün yayına başlayan, aynı zamanda The Closer’un uzantısı (spin-off) olan Major Crimes da yayıncı kanal TNT‘den yeni sezononayı alan bir dizi. Halihazırda 10 bölümlük sezonuna devam eden ve 15 Ekim’de sezonunu kapatacak olan dizinin yeni sezonu 15 bölümden oluşacak.

TNT’nin bir diğer dizisi, avukatlık türünde olan ve Ağustos ortasında 2. sezonunu kapatan Franklin & Bash de oldukça kısa bir süre önce gelen habere göre kanaldan yeni sezon onayını aldı. Dizi büyük ihtimalle yine Haziran içinde ve 10 bölümlük 3. sezonuyla bizlerle olacak.


Sevilen kablolu kanallardan biri olan USA Network de yakın zamanda toplu bir açıklama yaparak bazı dizileriyle ilgili bizleri bilgilendirdi. Buna göre, Eylül ortasında 10. bölümüyle 4. sezonuna ara veren White Collar, yayıncı kanaldan 16 bölümlük yeni (5.) sezon onayı aldı. Dizinin 4. sezona ait kalan 6 bölümü Ocak ayı içerisinde bizlerle olacak.

USA Network‘ün aksiyon türündeki dizisi Covert Affairs de kanaldan 4. sezon için onayını alan bir diğer yapım. 3×10′dan sonra verdiği araya halen devam eden dizi, 16 Ekim’de yeniden TV’ye gelerek sezonun kalan 6 bölümüyle izleyicinin karşısında olacak. Yapımın onay alan 4. sezonu da 16 bölümden oluşacak.


Medikal-komedi-drama türündeki USA Network‘ün bir diğer dizisiRoyal Pains de toplu açıklamayla kanaldan onay alan dizilerin sonuncusu. Ama onun farkı, 2 sezonluk (5 ve 6) onay almış olması. Dizinin 4. sezonu, yayınlanmamış 2 bölümü peş peşe 19 Aralık’ta yayınlanınca kapanmış olacak. Onay alan 2 sezonun her biri de 13 bölümden oluşmakta.

Lifetime‘ın uzun soluklu dizisi Army Wives da onay alanlar kulübünün bir diğer üyesi olarak kanaldan 7. sezonu için onayını aldı. Eylül ayının başında 6. sezonunu kapatan dizinin 13 bölümlük yeni sezonu muhtemelen önceki diğer iki sezonunda olduğu gibi Mart ayı içerisinde bizimle olacak.


A&E kanalının en çok reyting alan polisiye türündeki dizisi The Glades de yeni sezon için kanalından onay aldı. Buna göre Ağustos ortasında 3. sezonunu kapatan dizi, 2013 yazında yayına girecek 4. sezonuyla yeniden aramıza dönmüş olacak.

Bildirinin son dizi ve kötü haberi ise İngiltere dolaylarından. Mayıs-Haziran zamanı 6 bölümlük ilk sezonuyla karşımıza çıkan, hakkında mini dizi söylemleri bulunsa da final yapmayarak sezonunu bitirdiğinden 2. sezon beklentisi oluşturan Hit and Miss için yayıncı Sky Atlantic,  2. sezonu istemediğini duyurdu. Eski kız arkadaşından bir oğlu olduğunu öğrenen kiralık katil bir transseksüelin hayatının anlatıldığı dizi, Ekim ayı içerisinde e2 kanalında da yayınlanacak.
Kaynak:22dakika.org - Yazı bana ait.

2 yorum:

  1. Hit and Miss'in ikinci sezonunun olmayacak olması çok kötü oldu. Ucu açık kaldı cânım dizi. Onun haricinde, bu listede beni ilgilendiren bir de Royal Pains var. Onun da haberini aldıktan beri mutluluktan ölüyorum zaten. (: Ellerine sağlık Aytaç.

    Bu sitedeki ilk yorumum olsun bu da. -hsparks-

    YanıtlaSil
  2. Bir de Episodes'u unutmuşum tabii ki. Onun 3.sezonunun olması da hediye resmen.

    YanıtlaSil