2 Mart 2015 Pazartesi

Bebeğe Baba Bulundu!

  Türk televizyonlarının uyarlama yapmayı ne kadar sevdiği belli bir gerçek. Şimdilerde Shameless ve Pretty Little Liars dizilerinin uyarlanması için kadro kurma çalışmaları devam ediyor hatta. Epeydir sesleri çıkmıyor ama daha öncelerde Glee ve Homeland için de böyle haberler çıkmış, Modern Family ile ilgilenenlerin olduğu açıklanmıştı. Bunlar şimdilik bir yana, geçtiğimiz günlerde bir haber daha Türk basınında kendisine yer buldu: Baby Daddy!

  Dizinin kanalı ABC Family ve şimdilerde dördüncü sezonu devam ediyor. ABC Family’yi çoğunlukla Pretty Little Liars’tan veya bir zamanların Kyle XY’ından da tanıyanlar olabilir. Kendisi reyting konusunda zalim bir kanal ve çabuk dizi harcayabiliyor. Buna rağmen onun gibi bir kanalda şimdiye kadar tutunan ve ilk sezonu 10, ikinci 16, üçüncü sezonu 21 bölüm süren bir dizi oldu. Konusu ise ayrıldığı kız arkadaşı tarafından kapısına bebek bırakılan Ben’in annesi ve arkadaşlarının desteğiyle bebeği büyütmeye çalışması…

  Çıkan haberlere göre başrol Murat Boz olmuş. Valla olmuş… Güneşi Beklerken izleyen varsa orada Melis’i canlandıran Yağmur Tanrısevsin, 3 Adam olarak bilinen BKM oyuncuları ve Özkan Uğur da kadrodaymış. Kanal da TV8. Hadi bakalım neler olacak…

  Ayrıca geçtiğimiz hafta içinde E.R.’ın uyarlaması Acil Servis de Show TV’de başladı. Türk usulü bir uyarlama olmuş işte, az buçuk tahmin edersiniz. İlk bölüm reytingi iyi gelmedi yalnız.

  Geçtiğimiz hafta yeni dizi olarak Fresh Off the BoatAllegiance ve Better Call Saul dizileri başladı. Normalde Salı günleri yayınlanacakken ilk iki bölümü Çrş. yayınlanan Fresh Off the Boat güzel bir reytingle başladı. Allegiance berbat bir açılış yaptı. The Walking Dead’in arkasından yayınlanan Breaking Bad’in Saul’u üzerine kurulu Better Call Saul da güzel başlayanlardan.

  Ayrıca Bitten ve tabii ki The Walking Dead de yeni bölümleriyle geri döndüler. Pzt. günü yayınlanırken Prş. gününe taşınan The Blacklist ise Pzt. günündeki reytingine oldukça yakın bir reyting alarak NBC için moral kaynağı oldu. Bu da ona yeter zaten…

  Onay-iptallere bakarsak:

  - NBC, The Blacklist, Chicago PD, Chicago Fire, Law & Order: SVU ve Grimm’e yeni sezon onaylarını verdi.
  - CBS’in birinci sezondan sonra iptal ettiği ama birkaç ay sonra iptali geri alıp yeniden onay verdiği, üçüncü sezondan sonra tekrar iptal ettiği Unforgettable tekrardan dirildi. Bu sefer A&E kanalı diziyi kurtararak 13 bölümlük yeni sezon onayı verdi. Bu tarzda bir ikinci kez dirilme en son Netflix’in kurtarmasıyla The Killing’te olmuştu.
  - CBS reytingleri kötü olan The McCarthys’i yayın akışından çıkarttı. Yani resmi olmasa da iptal oldu.
  - ABC Family, dördüncü sezonu devam eden Melissa & Joey’nin sezon sonunda iptal olacağını açıkladı. Daha yayınlanacak 16 bölümü olduğundan mantıklı bir sonu olacağını varsayabiliriz.
  - Bravo kanalı ilk dizisi olan Girlfriends Guide to Divorce’a ikinci sezon onayı verdi. Yeni boşanmış bir kadının yeni hayatına adapte olup devam ettirmeye çalışması üzerine.
   - Eğer ITV’nin Benidorm dizisini izleyen varsa aklında olsun, dizi sekizinci sezon onayı aldı. Bir de mümkünse bana niye izliyor anlatsın.

  Norveç dizisi Mammon’un ikinci sezonunda bir bölümü çekmek için ülkemize geleceği haberi geldi. Ayrıca ilk sezonunda iki bölümü Türkiye’de çeken Tyrant da yeni sezonunda bir ara tekrardan ülkemize uğrayacak.

  (Mammon bir gazetecinin, ailesinin de içinde olduğu uluslararası bir şirkete dair sahtekarlığı ortaya çıkarmasından sonra hayatının karışması üzerine. Tyrant çekimleri için de zamanında Twitter’a şunu ve bunu yazmışım.)


  Biraz da kadro ve yeni dizi haberlerinden bahsedelim:

  The Tomorrow People’daki John rolüyle tanınan ve oynayacağı Members Only dizisi başlamadan iptal olunca boşa çıkan Luke Mitchell, ‘inhuman’ (insan dışı/gaddar-zalim) olarak Agents of SHIELD’e katıldı.

  - Jennifer Hudson ve Rita Ora, son dönemin en hit dizisi Empire’da konuk oyuncu olacaklar. Ayrıca Empire, şahane reytingine ek olarak beşinci bölümde de seyirci sayısını artırarak bir rekor daha kırmış oldu.

  - Bildiğimiz Kylie Minogue, ABC Family’nin Young & Hungry dizisinin ikinci sezonuna konuk olacakmış.

  - İlk bölümünde oynadıktan sonra New Girl’den ayrılan, üçüncü sezon içinde geri dönen Damon Wayans Jr. dördüncü sezon finalinde yine ayrılıyor.

  Castle’da izlediğimiz Nathan Fillion, ‘kendisi’ olarak The Big Bang Theory’ye konuk olacak.

  - Milo Ventimiglia (Heroes), seri katil rolünde birkaç bölümlüğüne Gotham’a katıldı. ABC’nin başlayacak dizilerinden The Whispers’da da birkaç bölüm oynayacağından yazın yayınlanacak Heroes: Reborn’da olma ihtimali pek yok gibi.

  - Ryan Murphy’nin ilk sezonunda O.J. Simpson davasını işleyeceği dizisi American Crime Story’de O.J.’in avukatlarından Johnnie Cochran’ı Courtney Vance canlandıracakmış. Diğer avukatlarını da John Travolta ve David Schwimmer’ın (Friends) canlandıracağı açıklanmıştı. Adam ordu tuttuğu için daha da çıkabilir.

  Orange is the New Black’in Sophia’sı Laverne Cox, Tamra’nın kuzeni olarak The Mindy Project’e konuk olacak. Ayrıca Kim Kardashian’ın annesi Kris Jenner da diziye konuk olacakmış.

  - Naya Rivera (Glee), Lifetime dizisi Devious Maids’in yeni sezonuna katılmış. Ne güzel.

  Desperate Housewives’ın Bree’si Marcia Cross ondan beridir bir dizide başrol olmadı ama Law & Order: SVUya bir bölümlük konuk olacak.

  - Netflix, 70’lerde geçecek ve Baz Luhrmann’ın yapımcılığını yapıp birkaç bölüm yöneteceği bir müzikal drama için onay verdi. Sezonu 13 bölüm. Ayrıca Nintendo oyunu The Legend of Zelda da Netflix’e dizi oluyor.

  - Carlton Cuse’un (LostBates Motel) arkasında olduğu, başrolünde Josh Holloway’i bulunduran ve uzaylı istilasını işleyecek USA Network dizisi Colony, 10 bölümlük siparişi aldı, yayınlanacak.

  - Stephen King ve David Kelly, yazarın Mr. Mercedes kitabını TV’ye uyarlamak için iş birliği içine girmişler.

  - Daha önce James Wolk’un (The Crazy Ones) katıldığı açıklanan CBS’in yazın yayına girecek dizisi Zooya Kristen Connoly (House of Cards) ve Billy Burke (Revolution) de katılmış. Dünya genelinde insanlara karşı şiddetli hayvan saldırılarının başladığı ve buna çözüm aranan bir dizi olacak. Biyolog olacak Wolk’a Connoly gazateci, Burke ise veteriner bir karakterle eşlik edecek.

  En İyi Mini Dizi/TV Filmi dalında Emmy alan, Mark Ruffola’ya SAG, Matt Bomer’a Altın Küre kazandıran, yapımcılarından birisinin Brad Pitt olduğu ve kadrosunu az üstte gördüğümüz The Normal Heart’ı yayınlayan Moviemax Premier kanalına RTÜK, toplumun utanma duygularını örseleyen ve genel ahlak sınırını zorlayan hususlardan dolayı 13.600 TL para cezası vermiş. Üstelik gece 01:00’den sonra +18 ile yayına girmesine rağmen…

  (Film eşcinsellik ve AIDS hakkında. Filmde ‘toplumsal yaşam alanı içinde kabul görmesi zor olan gay erkeklerin yaşadığı aşk ve cinsel yaşamlarından kesintiler ekrana taşındığı için’ bu kadar alınmış.)

  Not 1: Yazıklar olsun.
  Not 2: Laf aramızda ve bundan hoşlandığımı aslında pek inkar edemem, filmin altyazısının yarısını ben çevirdim. Biraz da ondan bozuldum sanırım.

  Orange is the New Black’in Big Boo’su Lea DeLaria, kız arkadaşı Chelsea Fairless ile nişanlanmış.
  Ekranella yazarlarından Binnaz Saktanber, benim de bir ara Salı yazılarından birinde değindiğim Bill Cosby skandalı/rezaleti üzerine Birikim Dergisi’ne bir yazı yazmış ve durumu güzel bir şekilde özetlemiş.

  Bu haftalık da böyle oldu efendim, haftaya görüşmek üzere.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder