30 Ağustos 2015 Pazar

Comic Con’dan Notlar 10: Üçüncü Günden Son İzlenimler

Comic Con’da sıra geldi üçüncü günün son panel yazısına Bu yazıya da HannibalGrimmOutlanderContainment ve Person of Interestten bilgiler girdi.

* İlk olarak Hannibal’dan girersek… Malumunuz NBC diziyi iptal etti ve ona rağmen Comic Con’a gelerek bir panel yaptılar. Panele katılanlara şuradan bakabilirsiniz.

- Panelde Red Dragon’a yönelik bir fragman paylaşmışlar.
- Bir süre önce Amazon ve Netflix diziyi almayacaklarını açıklamışlardı. Netflix, Hannibal’ın yayın anlaşması Amazon ile olduğundan konuya dahil değil. Amazon ile de konuşmuşlar ama oradakiler projeyi çok hızlı harekete geçirmek istedikleri için uyuşamamışlar. Malum, Brian Fuller bir yandan da Starz’a American Gods dizisini hazırlıyor.
- Hala bir yer aramakla birlikte şimdilerde film ihtimalini de düşünmeye başlamışlar.

NBC’nin bir diğer dizisi Grimm ile devam edelim. Sezonu 30 Ekim’de açacak olan dizinin paneline katılanlar da şöyle.

- Juliette’in dirilme durumu yokmuş. Aslında “Her şey olabilir ama hayır.” cevabını vermişler. Daha çok flashback (geriye dönüş) ile dizide yer alacakmış.
- Nick için beşinci sezonda daha çok ‘intikam’ varmış. Bir yandan da Adalind ile birlikte bebeğe bakıcılıkla uğraşacakmış. Bu bebek annesi ve kız arkadaşının kaybından sonra hayata tutunması için neden olacakmış.
- Hank gerçek aşkı bulacakmış. Rosalee’nin geçmişinde kalanlar da o ve Monroe için sorun olacakmış. Sean için de politik bir fırsat görünüyormuş.
- Adalind için Claire Coffee “Bu bebek onun dünyadaki her şeyi. Güçlerini yine kaybetti, ama bence bu sefer bebeğe ve iş bulmaya odaklanacak. O bir avukat.” demiş.
- Gelecek sezon dizinin 100. bölümü de geliyor ve anahtar şeyleri açıklayacaklarmış.
* Starz’ın sevilen dizisi Outlander’ın paneline kitapların yazarı Diana Gabaldon, yapımcı Ronald D. Moore, Sam Heughan ve Caitriona Balfe katılmış. Paneli dilerseniz şuradan izleyebilirsiniz.

- Set kazalarını sorduklarına Cait, en çok Sam’in kılıcının kafasına geldiği zamanların çokluğundan bahsetmiş.
- Sam’e günde en az bir kere giydiği İskoç eteğinin altına bir şey giyip giymediğini soruyorlarmış.
- Diana Gabaldon bu sezon bir bölümün senaristliğini yapacak.
- Claire hamile, Paris’e de Jacobite isyanını durdurmaya gidiyorlar ama sezonun ikinci yarısında İskoçya’ya geri döneceklermiş.
- Paneldekilere bir ara Grinin Elli Tonu'ndan replikler okutmuşlar.

* The CW’nun bu sezonki üç  yeni dizisinden biri olan Containment, 2014 yapımı aynı isimli Belçika dizisinden uyarlama. Ölümcül bir bulaşıcı hastalık Atlanta’da yayılmaya başlıyor ve o nedenle şehir karantinaya alınıyor. İçeride kalan ve çıkamayanlar da hayatları için savaşmaya başlıyorlar.

- Dizinin panelinde ilk bölümün yayınını yapmışlar ve gördüğüm kadarıyla güzel yorumlar da almış. Daha önce yayınlanan fragman için şuraya, panele katılanlar için de buraya bakabilirsiniz.
- Panelde dizinin bilimkurgudan ziyade ‘bilim-gerçek’ bir işleyişe sahip olacağının altını çizmişler ve The CW’nun diğer dizilerine oranla yetişkinlere daha hitap eden biri olacakmış. Günümüz normalinin aksine hastlanan yaratık hikâyesi değil sadece virüsten hastalanan insanları anlatacaklar.

CBS’in bu sefer sezon ortasında karşımıza gelecek dizisi Person of Interest’in paneline gelenler için şuraya bakabilirsiniz. Panelde olanlara bakarsak:

- Sarah Shahi’nin canlandırdığı Shaw’ı tekrardan görecekmişiz.
- Eğer Finch makineyi yeniden yapabilirse bu sefer ilk yaptığı gibi olmayabilirken aynı zamanda eskisinden daha savaşçı da olabilrmiş.
- Finch Root’a hep istediğinden daha fazla özgürlük vermiş olabilirmiş ve Root ile Finch artık didişmeyecekmiş.
- Bu sezon eğer reytinglerden dolayı dizinin son sezonu olacaksa da fanları tatmin edecek bir şekilde diziyi bitirmiş olacaklarmış.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder