30 Ağustos 2015 Pazar

Comic Con’dan Notlar 12: Ve Final

Dört gün süren Comic Con macerasında geldik nihayet sona. Daha önce bir yazıyla son güne giriş yapmıştım, bununla da kapatacağız. Son yazıya da Heroes: Reborn, The Strain ve ucundan The Bastard Executioner girdi.

* Öncelikle Comic Con’da yapılan dizi panellerini (filmler de dahil olmak üzere) şu yazıdaki videolardan dilerseniz izleyebilirsiniz, tekrar bir hatırlatma olsun.

Heroes: Reborn ile başlarsak… Malum kendisi beş yıllık aranın ardından 13 bölümlük bir mini diziyle yeniden ekrana dönüyor, 24 Eylül’de başlayacak. Kalabalık bir ekiple gelmişler ve Zachary Levi, Jack Coleman, Robbie Kay, Kiki Sukezane, Ryan Guzman, Gatlin Green, Henry Zebrowski, Judith Shekoni, Danika Yarosh, Rya Kihlstedt, Masi Oka ve Greg Grunberg panele katıl-mış.

- Comic Con’a gelmişken diziden yeni bir fragman paylaştılar, Türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz.

- İptali gören dördüncü sezon finalinde Claire karakteri kendisini dünyaya kameralar önünde ifşa etmişti. Dahası Claire karakteri ölmüştü de. Geri dönüşte bu ölüm ve ifşanın önemli bir yeri olacakmış. İlk dizi kişilerin güçlerini keşfetmesiyle başlasa da  artık o aşamayı geçmişler ve güçlerinin farkında olan insanlar merkezdeymiş.

- Gelişmiş insanlra (evolved human) kısaca EVO diye hitap ediliyormuş.
- Geçen zaman aralığında neler olduğunun üstünden de geçeceklermiş.
- Yapımcı Tim Kring mini diizye orijinal kadronun tamamını getirmeyi ilk baştan beri düşünmediğini açıklamış. Milo Ventimiglia ile konuşsalar da şimdilerde The Whispers’ta oynayan aktörle zamanlamaları uyuşmamış. (Diziye geri dönmeyeceğini açıklayan Zachary Quinto’nun zaten gayet yerinde bir film kariyeri var. Ölmüş karakterleri herhangi bir şekilde diriltmeyi düşünmemiş, zira Hayden Panettiere de zaten Nashville'de oynuyor.)

- Tim Kring geri dönmesi en önemli eski karakter olarak Noah Bennett’i göstermiş.
- Eğer reytingler iyi olursa diziyi devam ettirmeyi düşünebilirlermiş.
- Dizinin başrolü Zachary Levi, eski dizisi Chuck’tan da bahsederek “Chuck kimseyi öldürmedi ama Luke Collin silah kullanmaya inanıyor.” demiş.
- Dizinin çekimlerini İzlanda, Kanada, Los Angeles, Tokyo ve Paris’te yapmışlar.
Heroes: Reborn’un iki video oyunu, altı e-kitapbı ve bir uygulaması çıkacakmış.
* Dün gece yeni sezonu başlan The Strain’in paneline katılanlar içinse şuraya bakabilirsiniz.

- Kitap uyarlaması dizi için ikinci sezonun ilkinin aksine %80 kitaplardan farklı olacağını söylemişler.
- İlk sezon New York'ta pek fazla kişi farkında olmasa da artık ne olup bittiğinin herkes bilincinde olacakmış.
- Nora yeni sezonda daha savaşçı bir karakter olacakken Fet ve Dutch’in arasındaki yakınlık ilerleyecekmiş.
- Strogoi’nin temeli Blade 2’de atılmış ama konsepti bu dizide genişletilmiş.

* FX’in Comic Con’a kısaca uğrayan bir diğer dizisi ise Sonbahar’da gelmesi beklenen yeni dizi The Bastard Executioner.

Konusu: Bir dönem dizisi ve Kral III. Edward’ın komutasındaki bir savaşçı şövalye üzerine. Bahsi geçen karakter savaşın yıkıcılığından artık bıkmış ve kılıç kullanmayı bırakmış. Ama cereyan eden bazı olaylar nedeniyle yeniden kılıcı eline almak zorunda kalıyor.
Sons of Anarchy’nin yaratıcısı Kurt Sutter'ın arkasında olduğu dizinin başrollerinde Stephen Moyer (True Blood, Bill) ve Katey Sagal (Sons of Anarchy, Gemma) var. Diziden ilk kez 30 saniyelik kısa bir fragman yayınlandı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder